2024 жылғы 5 қыркүйекте Қостанай ауыл шаруашылығы колледжінде әділдік, Академиялық адалдық және сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениетті қалыптастыру мәселелеріне арналған “парасаттылық сағаты” жалпыреспубликалық акциясы өтті.

Іс-шараны колледж басшылығы мен “Саналы ұрпақ”клубының өкілдері ашты. Олар сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениеттің негізгі қағидаттарын белгілеп, қатысушылар мен студенттерді қарсы алды. Іс — шара барысында парасаттылық-қазақстандық қоғамда, әсіресе студент жастар арасында сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілікті қалыптастырудың маңызды элементі екендігі атап өтілді. Заңнама нормалары мен академиялық адалдықты сақтауға шақыру сөз сөйлеудің басты тақырыбы болды.

“Саналы ұрпақ” клубының өкілдері бірінші курс студенттерін академиялық саясатпен және академиялық адалдық Кодексімен таныстырды.

Іс-шара соңында жоғары курс студенттері колледждегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы бастамаларға қатысу тәжірибесімен бөлісті. Студенттерге сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет дайындаған тақырыптық бейнеролик көрсетілді.

Ұйымдастырушылар студенттердің болашақ кәсіби және жеке табысының негізі болатын оқу кезеңінде адалдық пен парасаттылық құндылықтарын қалыптастырудың маңыздылығын атап өтті.