Қостанай ауыл шаруашылығы колледжінің кітапханасында “Оқу колледжі” тұжырымдамасы және тіл пәндері апталығы аясында 2023 жылғы 14 наурызда “Еркін микрофон”кітапханалық пәтері деп аталатын ерекше, бірақ өте жылы шырайлы іс-шара өтті. Көп жағдайда оның қонақтары жақсы жанды музыка, поэзия, кино туралы көп білетін шығармашылық адамдар болды.

Пәтер-Үй концерті. Әдетте, оған аздаған қонақтар қатысады. Суретші мен көрермен арасындағы шекараны бұлдырататын кездейсоқ жағдай жасалады. Ақындар өз өлеңдерін, басқа авторлардың өлеңдерін оқи алатын, естіген немесе оқығандары туралы өз пікірлерін айта алатын поэтикалық пәтерлер де бар.Музыкалық пәтерлер музыкалық аспаптарда ойнайтын және ән айтатындарды біріктіреді. Біз іс-шараның форматын кеңейтуді және микрофонды мүлдем “еркін” етуді ұйғардық, барлық тілек білдірушілер ән айта алады, өлең оқи алады, сүйікті кітабы, сүйікті фильмі туралы әңгімелей алады, қандай да бір трюктерді көрсете алады және т. б.

Кіріспе сөзінде кітапхана меңгерушісі Құлбаршынұмырзаққызы Құрманғалиева зайырлы шарлар, жиындар, пәтерлер, үй концерттерінің тарихы туралы айтып берді. Залда камералық интимдік атмосфера құрылды: шамдар жанып, терезелер қараңғыланды. Мәлімделген нөмірлерден басқа , қазақ, орыс, тіпті француз тілдерінде экспромтпен ән айтқысы келетіндер пайда болды. Барлық қатысушыларға пәтерге қатысушылардың дипломдары табысталды. Қонақтар ұялы телефон шамдарымен, қол шапалақтап, би биледі.