«Барлаушылар» әскери-патриоттық клубы

Колледжде тәрбие жұмысының әскери-патриоттық бағытын жүзеге асыру мақсатында 2016 жылдың 10 қазанында «Барлаушылар» әскери-патриоттық клубы құрылды.
Патриоттық тәрбие – барлық білім беру мекемелерінде ерекше назар аударылатын жас ұрпақтың басты міндеттерінің бірі. Қостанай ауылшаруашылық колледжі бұл бағытта жемісті жұмыс істеуде, «Барлаушылар» клубы курсанттарының аудандық, облыстық, республикалық және тіпті халықаралық жарыстарда жеңіске жеткенін растайды, оны Жұмағұлов Қанат Есімбекұлы басқарады.

«Барлаушылар» клубының қызметі:

– GRU әдіснамасы бойынша жас жігіттерді оқыту: командалық және тактикалық барлау арнайы күштері, жау жолдарының артында барлау, жүргізу, тіршілік ету, камуфляж, дайвинг және парашют жаттығулары, қарудың бірнеше түрін қауіпсіз ұстауға үйрету;

– «Барлаушылар» әскери-өнеркәсіптік кешені курсанттарының барлау топтарының тактикасында нұсқаушы ретінде жұмысы – арнайы мақсаттарда, аудандық оқу-жаттығу жиындарында;
«Әскери мектеп» әскери-патриоттық митингілерді ұйымдастыру және өткізу. Үш жыл қатарынан, Қостанай ауданының білім бөлімінің шақыруымен «Барлаушылар» ПӘК курсанттары Қостанай ауданының 10-сынып оқушыларымен барлау топтарының тактикалық дайындығы бойынша сабақтар өткізеді. Барлаушылар әскери-қолданбалы спорт түрлерінен облыстық және аудандық маңызы бар чемпионаттар мен турнирлер ұйымдастырады және өткізеді. 2016 жылдан бастап 2019 жылға дейінгі аралықта әскери-өнеркәсіптік кешен кадеттері мен әскерге шақыру алдындағы жастар арасында төрт аймақтық әскери-қолданбалы спорт чемпионаты және екі армиялық қол күресінен турнир өтті!

Дәстүр бойынша жылына екі рет әскери-патриоттық митингтер Қостанай ауылшаруашылық колледжінің оқу орнының базасында өткізіледі, онда «Барлаушылар» ПӘК курсанттары жерасты парашют, арнайы барлау топтарының командалық-тактикалық сабақтарын өткізеді және дәстүрлі біліктілік тесттерін өткізеді. Берет кию су кедергілерін жеңіп, ұрыс тактикасын және үш дөңгелек әскерді нұсқаушылармен қолмен жекпе-жектен өткізіп, қатаң рельефтен 12 шақырымға созылады.
Үш жыл бойы «Барлаушылар» әскери-патриоттық клубы республикалық және халықаралық маңызы бар барлық жарыстар мен іс-шараларға қатысып келеді. Жеңістің 70 жылдығына арналған «Естелік сағаты» ралли, Қостанай-Мәскеу-Волгоград-Қостанай-5044 км. Мәскеуде олар Ұлы Отан соғысының орталық мұражайын, Волгоградтағы Мамаев Қорғандағы, қайтып келе жатқан жолда аты аңызға айналған қолбасшы В.И. Чапаева. Қазақстан және Ресей әскери-патриоттық клубтарының, Қорған және Шадринск қалаларындағы халықаралық жиындарға қатысу.

Облыстық барлаушылар байқаудың екі дүркін чемпионы

Жауынгерлік өнер фестивалінің жеңімпаздары

Ресей және Қазақстан әскери-спорттық клубтарының Халықаралық ралли жеңімпаздары «Бауырластық» Қорған, Шадринск

«Jatar .kz» дарындылар шоуының жеңімпаздары