Қостанай ауданының жастары Мемлекет Басшысы Қасым-Жомарт Тоқаевтың бастамасымен “Таза Қазақстан” республикалық экологиялық акциясын белсенді қолдайды. Елбасы Жалпыұлттық Науқанды өткізудің маңыздылығын Қазақстан халқы Ассамблеясының жыл сайынғы “бірлік. Құру. Прогресс”.

“Бүкіл Қазақстан таза болуы керек. Бұл бізге және жастарға байланысты. Мен жастарымызға сенемін”, – деп атап өтті Елбасы Астанада өткен сенбілік барысында.

Қазіргі жастардың экологиялық ізденісі тазалық үшін пікірлес күрескерлерді, олардың арасында Қостанай ауыл шаруашылығы колледжінің студенттерін жинады. Оның мақсаты-қоршаған ортаның ластану проблемасына назар аудару және экологиялық еріктілікті дамыту.

– “Таза Қазақстан” акциясы аясында бүкіл ел бойынша сенбіліктер, “таза бейсенбі” ғана емес, сонымен қатар экологиялық мәдениетті, туған жерге ұқыпты қарауды қалыптастыруға бағытталған түрлі іс-шаралар өтуде. Біз осы экоакцияны қолдауды, жастардың бойында патриоттық және экологиялық аспектілерді дамытуды басты мақсат деп санаймыз, сондықтан болашақта олар экологияның не екенін, оны қалай қорғау керектігін, оны қалай сақтау керектігін біледі. Өйткені, қоршаған ортаға ұқыпты қарау әркімнен туындауы тиіс және біздің басты міндетіміз – оны өскелең ұрпаққа беру, – іс-шараны аша отырып, – деді Қостанай ауданы әкімінің орынбасары Маржан Досқалиева.

Барлығы бес команда қатысты, бұл шамамен 40 жас жігіт. Салтанатты ашылудан, флеш-мобтан және мәдени-демалыс орталығы әртістерінің қойылымдарынан кейін команда капитандарына Тобыл қаласының аумағында қоқысы бар жерлер көрсетілген маршруттық парақтар ұсынылды.

Квест қатысушыларына жарыстар ұйымдастырылды, ойын түрінде олар тұрмыстық қалдықтарды дұрыс сұрыптауды үйренді. Осылайша, сөмкелерде студенттер әйнекті, пластикті және қаңылтырды бөлек жинауы керек болды. Ең белсенділері ақшалай сертификаттарды күтті. Мұның бәріне оларға бір сағат уақыт берілді. Осыдан кейін қорытындылар жарияланды. Нәтижесінде, жалпы күш – жігермен балалар 70-ке жуық қап қоқыс жинай алды