Жасөспірім-адам өміріндегі ең үйлесімді емес кезең.

Адам бойындағы ең жаман және жақсы нәрсе жасөспірім кезінен басталады. Сондықтан жасөспірімдерге ересектер тарапынан, бүкіл қоғам тарапынан қолдау өте қажет.

Жыл мезгілі жасөспірімнің эмоционалды жағдайына әсер ете ме, әрине, иә! Көктем – ең қауіпті кезең. Парадокс? Өйткені, көктемде табиғат оянады, күндізгі жарық едәуір артады және жалпы алғанда, всет қыстағыдан гөрі әдемі. Бірақ мұнда контраст заңы іске қосылады-егер жан қара болса, онда қоршаған позитив жақсаруды емес, нашарлауды тудырады. Сондықтан, егер жасөспірім, мысалы, Қараңғы музыканы тыңдайтын болса, оны тыңдаңыз, кейде бұл пайдалы болады.

Сонымен қатар, көктем өзінің дәрумендерінің жетіспеушілігімен, оқу жүктемесінің жоғарылауымен, гормоналды фонның өзгеруімен (жасөспірімдерде бұл тұрақты емес) және атмосфералық қысымның ауытқуымен де ауыр. Сонымен, жыл мезгілі қалай әсер етеді.

Осы кезеңде колледжде студенттің эмоционалды жағдайын уақтылы анықтау және қажет болған жағдайда оны одан әрі сүйемелдеу үшін бірқатар іс-шаралар, соның ішінде диагностикалық, графикалық тесттер өткізіледі