2023 жылғы 10 наурызда облыстық Дін мәселелері жөніндегі АТТ мүшесі Мырзабек Сардарбекұлы Түйғанов – Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қостанай академиясының экстремистік идеологияға қарсы іс-қимыл жөніндегі ҚАЖ мамандарын даярлау орталығының бастығы. Шракбек Қабылбаева колледж студенттеріне семинар өткізді. Аталған семинарлар өңір тұрғындарының дінтану сауаттылығын арттыруға, қазақстандық қоғамның дәстүрлі рухани-адамгершілік құндылықтарын қалыптастыруға, діни экстремизмнің алдын алуға, сондай-ақ дін саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын түсіндіруге бағытталған.

Сонымен қатар, діни радикализмге қарсы іс-қимылдың берік негізі ретінде дәстүрлі рухани құндылықтар мен дін арасындағы байланыс мәселелері талқыланды.