“Ветеринария” құзыреттілігі бойынша “Agroskills 2023″кәсіби шеберлік байқауы. Кәсіби шеберлік конкурсы кәсіптік білім беру сапасын арттыруға бағытталған, Ветеринария мамандығының 2 курс студенттері қатысты. Байқауға қатысушылар теориялық және практикалық білімдері мен дағдыларын, кәсіби шеберлігі мен талантын көрсетулері қажет болды.

Конкурстық алаң келесі конкурстық тапсырмалардан тұрды:

Модуль 1.

“Жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатқа ветеринариялық-санитариялық сараптама”, модуль тапсырмалары:

1.1. Аспаптағы тауық жұмыртқасының сапасын анықтау;

1.2. Ет трихинеллоскопиясы;

1.3. Крахмалды бұрмалауға арналған сүттің сапасын анықтау;

1.4. Балықтың балғындығын сыртқы белгілері бойынша анықтау;

1.5. Балдың крахмалды бұрмалау сапасын анықтау.

Модуль 2.

Терапевтік техника элементтерімен өндірістік міндеттерді шешу: 2.1. Жануарды клиникалық тексеру;

2.2. Машинада дөңгелек таңғышты қолдану;

2.3. Тренажерге түйінді тігіс салу.

Тәуелсіз сарапшылар ретінде әлеуметтік серіктестер мен жұмыс берушілер (колледж түлектері) шақырылды. Конкурс барысында жұмыс берушілер болашақ мамандардың құзыреттілік деңгейін көруге, өз ұсыныстарын енгізуге және осы бағыттағы мамандарды даярлау сапасы туралы қорытынды жасауға мүмкіндік алды.

Байқау қорытындысы бойынша орындар келесідей бөлінді:

1 орын-Ланков Игорь (2В-5 топ);

2 орын – Рашитұлы Мәди (2в-4 Топ) және Қазтай Алмас (2В-5 топ);

3 орын-Попова Виктория (2В-5 топ) және Семшова Дарья (2в-4 топ).

Жеңімпаздарды құттықтаймыз және өз дағдыларыңыз бен дағдыларыңызды үнемі жетілдіре отырып, мұнымен тоқтап қалмауға тілектеспіз!